Brněnská džungle se po roce opět probouzí!

Tak už je to tady zase. Jaro nabralo na plné síle, vše kolem kvete, vše kolem se páří. Je tudíž na čase vyrazit s chytrým mobilem do ulic a začít mapovat brněnskou džungli.
Kolik rostlinných a živočišných druhů identifikujeme v ulicích našeho města? Na jaké exotické případy můžeme narazit? Zkuste sami přispět k odpovědím na tyto otázky.
Na přelomu dubna a května se koná další ročník soutěže City Nature Challenge, do které je zapojeno několik stovek měst ze všech koutů světa. Cílem je během čtyř dnů zachytit, co nejvíce snímku volně rostoucí a žijící přírody pomocí aplikace iNaturalist. Tahle chytrá appka vám nejen sama řekne, jaký druh jste zrovna vyfotili, ale bude jej sdílet s ostatními uživateli. Nebo také vědci, kteří mají díky tomu lepší přehled o městské biodiverzitě.
Loňského ročníku se účastnilo více než 400 měst, Brno se umístilo na 38. místě. Dokonce jsme za sebou nechali evropská velkoměsta jako Londýn, Berlín a Vídeň! A za zmínku určitě stojí, že se nám na území Brna podařilo najít několik vzácnějších druhů, například houbu ucháč svazčitý.
Budeme letos lepší? Poprvé nás čekají akce venku v přírodě, procházky s přírodovědci po zajímavých brněnských lokalitách. Pojďte do toho s námi, od pátku 29. dubna do pondělí 2. května 2022. Vyrazte ven, foťte přírodu kolem sebe a pomozte nám tak mapovat brněnskou džungli!
Těší se na vás nejen Hvězdárna a planetárium Brno, ale také ZOO Brno, VIDA! Science centrum, Lipka, Masarykova a Mendelova univerzita, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna, Magistrát města Brna… a samozřejmě sama brněnská džungle.