Výsledky CNC 2021 jsou tu!

Milí naturalisti, jsme tu s konečnými výsledky letošní City Nature Challenge! I když se soutěž téměř po celém světě nesla opět v duchu omezení, letošní ročník byl po všech stránkách rekordní. Účastnilo se ho 419 měst a počet pozorování přesáhnul 1.200.000! Ale pojďme se podívat na Brno:
? letos se nám podařilo udělat celkem 7973 pozorování a to nás dostalo na krásné 38. místo (vloni 77. a 2648 pozorování). A jestli se vám to zdá málo, vězte, že jsme za sebou nechali města jako je třeba Londýn, Berlín nebo Vídeň!
? na území Brna se účastnilo celkem 357 aktivních pozorovatelů (vloni 129) – téměř trojnásobek oproti loňsku!
? a podařilo se nám najít necelou tisícovku druhů živé přirody, mezi nimi i některé vzácnější druhy (představíme v budoucích příspěvcích)
? a ještě pár individuálních statistik: nejaktivnější pozorovatel (axamitka) udělala během 4 dnů celkem 344 (!) pozorování, nejvíce unikátních druhů (233!) uživatel dypecek a průměrný počet pozorování na jednoho účastníka byl lehce přes 22. Kromě nich jsme vybrali ještě několik dalších nejzapálenějších pozorovatelů, kteří budou odměněni věcnými cenami od pořadatelských organizací. ?
Také gratulujeme Praze, se kterou jsme skoro tři dny drželi velmi slušně krok, ale měla prostě lepší finiš (není ale všem dnům konec ?) – umístila se na parádním 23. místě. Také Uherské Hradiště vstoupilo do svého premiérového ročníku skvěle.
Děkujeme všem, kteří se s námi do projektu zapojili, věřte, že každé pozorování se počítá. A až budete příště přemýšlet, co se vlastně v tom městě dá asi tak vidět, mrkněte na tuhle fotku – krátká procházka po parku v Kraví hoře vás nenechá na pochybách. Nezapomeňte, že appku iNaturalist.org můžete používat po celý rok.
Těšíme se na další ročník, tentokrát už snad včetně spousty doprovodných akcí. Tak vzhůru do brněnské džungle!
?
Může jít o obrázek bird a nature